Právě jsem měl schůzku s člověkem který přiletěl z USA a je to Ind. Původně jsem myslel, že se jedná o marketingovou firmu ale po prvních pár minutách jsem zjistil o co jde. Multi Level Marketing me jako prodejní kanál zajímá. Je to fungující systém, pokud v čele nejsou tuneláři :).. Ovšem přemýšlím, jestli mám vůbec trávit čas studováním toho čím se zabývají. Musím říct, že mě schůzka zaujala, ale vzhledem k tomu že mám podobné prodejní systémy nastudované, není mě tak snadno možné do něčeho uvrtat. Na druhou stranu, pokud jste na začátku, může to být fajn. Přemýšlím, že investuji nějakých 800usd do toho, abych zjistil jak celá věc funguje. Za tyto peníze dostanu nějaký produkt, službu. Zjistil jsem, že rozvíjejí svojí síť i v Rusku. Zatím to není nabírání lidí hromadně v nějaké velké prezentační místnosti.

V podstatě těmto sytémům nevěřím, ale proč nekouknout pod pokličku, a za 800 usd si něco nekoupit. Uvidím, jak jejich vnitřní systém počítání provizí funguje.
Je to pro mě stejné, jako bych šel na chvíli pracovat do MacDonalds. Což bych strašně rád udělal, ale nechce se mi 🙂 Je totiž super, vidět jak jim vše funguje, od objednání až po dodávku. A co si budeme povídat, je to jedna z nejůspěšnějších firem světa.

V Praze takhle fungovala firma ETN Group, a za členský poplatek člověk mohl nakupovat výhodnější služby a zboží.

V podstatě mě ani nazajímá vydělat si různé horentní sumy na které většinou členové skupin nabízejí pro získání nových oveček, jde mi jen o to, naučit se jak tohle funguje v praxi. Samozřejmě znám věci jako Amway apod. ale tohle je postaveno na jiných provizích. Jedná se o systém multiply, a z drobných příjmů se zisky násobí všem, samozřejmě top-managementu nejvíc.

O systému MLM jsem také četl od Ivo Tomana nějaké publikace ale nestačí mi to na to, abych vytvořil něco podobného.
Jde mi o to, pochopit systém dokonale a postavit na něm provizní systém svých prodejců, což může být velmi zajímavé. Vzhledem k tomu, že nyní provozuji slevový server, který je také o seskupování kupní síly, pak to bude určitě cenná zkušenost.

Ještě to prostuduji a rozhodnu se, nemám teď čas se zabývat další novou prací.

jen pro info, jedná se o firmu QNET

LuCaS

Komentáře