Přílet do Las Vegas 26.12.2010 – Las Vegas – McCarran International Airport

Z Amsterdamu jsme přesedali v Minneapolis, kde jsme si museli zároveň vyzvednout kufry z pásu! a projít s nimi další imigrační a celní kontrolou. Za touto kontrolou jsme zavazadla která se odbavovaly v Praze opět dali na pás a putovaly zpět do letadla. V Minneapolis jsme si prošli obchůdky, kde poprvé poznáte finanční rozdíl mezi ČR a USA. Například obchod Harley Davidson má zde super ceny na oblečení apod. Já jsem si koupil sluneční brýle za nějakých 29 usd.
V Las Vegas jsme popadli kufry a hurá ven. Zde je waiting line pro taxíky a stojí tam chlapík který příchozím jen oznámí na jaké číslo stanoviště mají jít do taxíku. Taxi z letiště do Tropical ave k MGM Grand stálo 15 usd.. ( 3.3 usd za míli ( 1 míle = 1.6km ) a nástupní sazba tuším 10usd v čemž je pár prvních km zahrnuto ) cesta z letiště byla asi 3.5km dlouhá. Taxikář nám vyprávěl jak si z jeho příjmu bere 70% jeho společnost a že de facto žije jen z dýška.. Tak nám samo zahrál na city že jsme platili asi 20usd 😀

Check in v Motelu 6
195 E Tropicana Avenue
I-15 at W Tropicana Avenue, Exit #37
Las Vegas, NV, 89109Tropicana avenue

Internet stojí 2.5 usd na 24 hodin.

Důležitá věc byla před příletem rezervace v tomto Motelu. Asi 3 měsíce předem jsme udělali rezervaci a pokoj při 7denním pobytu přes vánoce až do nového roku vyšel na krásných 32 usd bez sales tax ( tax je daň která je v každém státě jiná, v Nevadě je to 8.1% a KAŽDÉ zboží nebo služba je vždy uvedena BEZ daně !  Běžná cena v tomto hotelu byla přes Silvestr od 150usd za pokoj.

Rezervaci můžete udělat v běžném období kdy není plno, třeba jen den předem na Expedia.com nebo Priceline.com , Motely6 ale rezervujte přímo na jejich webu.

( Tady je přehled daní v různých státech )

Všechny hotely vždy pohodlně rezervujte přes internet, dostanete lepší sazby než při osobní návštěvě.
Hotel v této lokalitě je pěkný, akorát nám byla trochu zima, jelikož táhlo škvírou pod dveřmi, ale je zde topení které pokoj krásně vyhřeje, nebo schladí.

Snídaně není v ceně pokoje a proto jsme se vydali do sousedního COCOs kde jsou super snídaně.
Obvyklá americká snídaně je : Palačinky, Vajíčka, Slanina nebo klobásky … jsou to obrovské porce na které evropan opravdu není zvyklý. Snídaně stojí buď do 5usd bez palačinek, nebo jako Combo 7.9 usd

Všude v Americe jsou bottomless kafe, které stojí cca 2 usd a pořád Vám ho dolévají, stejně tak většinou džus, cola apod.

DOPRAVA V Las Vegas

– MONORAIL
Od MGM Casina jede MONORAIL což je vlak který jede od jednoho konce STRIPu (hlavní třída) na druhý konec. Lístek stojí 5 usd jedna jízda, nebo 7 usd na 24 hodin, nebo na 3 dny 12 usd. Cesta je rychlá a pohodlná ale minete všechny kasína, resp. hlavní strip.
– AUTOBUS DEUCE apod.
Všude po LV můžete jezdit autobusem. Lístek stojí o něco méně než MonoRail. Doporučuji vždy kupovat lístek na 24 hodin, protože můžete jezdit v podstatě den a půl. NIKDY nejezděte v autobusech načerno. Z našich jízd skoro pokaždé nastoupil do autobusu revizor. Hrozí Vám pokuta 90usd! Cesta busem je v pohodě, až na to že ve večerních hodinách je na stripu zácpa a posunujete se jak šnek. Proto je vhodná kombinace monorailu a busu. V autobuse zažijete opravdu srandu, řidič(ka) si s Vámi přes mikrofon povídá a komentuje cestu po svém. Rozhodně zde vládne pohoda, ne jako v Čechách v MHD.
– TAXI
Taxi sazba je cca 3 usd za míli což je 1,6km. Nástupní sazba může být i 10usd

[nggallery id=11]

Komentáře

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>