26.12.2010
První den na cestě do Ameriky.

Nezapomeňte si před odletem vytisknout ESTA v angličtině…..

Začínáme na přepážce v ruzyni, kde nám paní u přepážky ČSA ani neoznámí, v kolik hodin je boarding time a jen tupě zírá J. Jojo možná jsem zaujatý, ale je to tak, prostě se na nás mračí a jsme rádi že letíme na chvíli z ČR.

Vzhledem k tomu že letadlo startuje v 7:00 tak jsme celkem brzy vstávali a nestihli jsme se nasnídat. Počítal jsem s tím že první let do Amsterdamu je s KLM a vím že tam aspoň dostaneme toust. Bohužel let byl spojen ještě s dalšími společnostmi a v letadle ČSA na krátkém letu který trvá 1:15 hod jsme dostali jen muffina.. klasika už několik let. Bohužel na dotaz mé přítelkyně, zda-li si můžeme přikoupit alespoň sendvič odpovídá že možná tam budou chipsy.. No nic. J takže jsme pěkně hladoví..

V Amsterdamu si dáváme snídani a čekáme asi 6 hodin na další let do Mineapolis.
Zde nás čeká první setkání s imigračním úředníkem. Ujme se nás slečna, vezme si nás stranou ke stolečku  a ptá se nějak takto :
? Odkud jste

? Jaký je důvod vaší cesty
? Jak dlouho se zdržíte
? Balili jste si sami zavazadla a vezete nějakou elektroniku která není Vaše
atd..  Nechali si ukázat itinerář cesty, pasy a adresu hotelu kde máme rezervaci…
( ať už letíte kamkoliv, podle mě je lepší si nějaké rezervace udělat, alespoň máte něco v ruce že nebudete na ulici )

Když jsme stáli ve frontě k imigračnímu úředníkovi, bavili jsme se o tom jak to asi dělají lidi kteří neumí anglicky. Shodou okolností za námi přišel jiný úředník, jestli rozumíme Slovensky a můžeme přeložit našim krajanům co po nich chtějí vědět J. Byl to pán s paní ze Sloveska co jeli na hokej někam do Oklahomy za synem.. Podle mě měli štěstí že jsme tam byli a pomohli jim, jelikož by se zdrželi o hodně déle a celé letadlo vlastně také.

V ledadle směrem do Mineapolis – Minnesoty – jsme seděli v sekci kde byli samé děti. Tohle je opravdu nářez… po pravé ruce jsme měli rodinku se 4mi dětmi. Amíci.. Paní byla fakt hustá, protože jen komandovala svého muže co má dělat, že má dát dětem papuče J, pití, jídlo atd a sama nedělala nic. Byla vždy celá vedle z něčeho a se vším se obracela na manžela.. Např. Dojedla jídlo, otočila se na manžela a povídá.. mám tu odpadky, ať mi je někdo odnese..

A tak to bylo se vším.. lemra líná J

Nastupujeme do letadla a bohužel máme zpoždění 25minut, a opět pěkně hladoví se těšíme na jídlo. Bohužel jídlo dostáváme až po 3.5 hodině letu z celkového času letu 9.5 hodiny.

Tady si dovolím malou radu, pokud můžete, pak si vždy zvolte lety tak, že první let je hodně krátký, a navazující let je co nejdelší, nejlépe již přímý. Jelikož v letu který trvá například více jak 10hodin, dostanete 2 jídla a obě „velká“.

V Letadle si nezapomeňte vzít imigrační formulář I-94, kde vyplníte pár údajů a budete jej potžebovat po přistání. Nemusíte se aspoň zdržovat, času v letadle máte na vyplnění dost..
Přistáli jsme v Minnesotě a je tu další imigrační. Naskenovali nám obě ruce, udělali si fotku,  vezmou si PAS, ESTA vízum ( doporučuju vytisknout v angličtině ), a form I-94 .. Popřáli nám štastnou hru, když viděli cílovou destinaci LAS VEGAS v našich boarding pasech.

V Minnesotě na st.Paul letišti jsme našli super obchod Harley-Davidson, zde nakoupíte za opravdu skvělé ceny spousty dárečků. My jsme si koupili kopie žetonů do kasína s logem HD J … pro štěstí ..

Komentáře

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>