Možná už jste zaregistrovali, že jedna z věcí v Moskvě na kterých pracuji, je slevový server SKiDKATOR . Z toho dnešního fenomenálního média hodlám krom pěkných nabídek služeb udělat dobrý prodejní kanál na zboží. Zboží je všeobecně pracnější a otravnější než služby, ale to mě láká, protože je to složité 🙂 … Každopádně strach z toho že mě nějaká firma mezi dodávkou zboží klientovi zkrachuje můžu vyloučit v případě, že se o dodávku postarám já. Logistiku ze začátku přenechám dropshipperské firmě. Tady jsem zjistil, že pod stejným názvem se jedná o jinou firmu než v Americe, ale uvidíme, třeba se mi to povede zdárně najít.
Ještě zbývá spousta a spousta práce. Nyní máme před spuštěním a dolaďují se poslední detaily. Firmy už jsou nasmlouvané a hromadí se dealy. Vzhledem k tomu, že tady samozřejmě konkurence je, je potřeba se určitým směrem vyhranit a dělat věci jinak. Jedna z věcí je multijazyčnost a spolupráce se sites které sdružují komunity expats. Potkal jsem zde spousty skvělých lidí z celého světa a věřím, že jim dokážu připravit komfortní prostředí nákupu a služeb na jaké jsou zvyklí ze svých zemí. Navíc se nikdo pořádně nevěnuje těmto lidem a já v tom vidím jakousi díru. Nechci teď prozrazovat víc, ale uvidíme jak to pošlape.

Dnes jsem měl schůzku s jedním zajímavým člověkem, který se celý život věnoval financím. Docela zajímavá schůzka, musím říct. Pan bankéř je z Los Angeles a po první schůzce mi přišlo že si rozumíme i když je jednou tak starý jako já ale řeč peněz a financí je stejná všude 🙂
To co mě povzbudilo, byl jeho pozitivní názor na moje mezinárodní podnikání s tím že dělám přesně to co je nyní potřeba. Někdy to popíšu detailněji, ale v kostce se jedná o to, vytvořit v Číně, Evropě a Americe takový business, který bude umožňovat mezinárodní převody peněz, respektive exchange ( výměny ). Možná je to celé hloupost ale možná ne, vrátím se k myšlence v dalším článku, na který bude odkaz po uvěřejnění zde : (                ).

Zpět k slevoserveru. Nyní začínám hledat vhodného agenta na celní procedury. Proč ? Protože tady nejde jen o slevový server ale také o záměr prodeje vlastního importovaného zboží na místním trhu. Jednoduché to určitě nebude, ale po 6ti letech obchodování v Číně a jednom roku života a zkušeností v Rusku se do toho konečně musím opřít v tom mezinárodním měřítku, dedy ne pouze Čína>ČR ale Čína>Rusko.
Těch obchodních modelů a nápadů mám teď sakra moc, ale musím se udržet soustředit se na jednu pořádnou věc a dodělat vše aby to fungovalo. Nyní mě nejvíc brzdí debilní Indický programátoři, které je těžké na dlouhou dobu udržet makat rychle. Pokaždé je to stejné, začnou s elánem a pozvolna vidím že konverze mezi cenou a prací je čím dál méně efektivní. Za poslední dobu jsem měl 6 programátorů a to v ceně od 15usd-22usd / hodinu.

Právě je na řadě najít agenta který bude vyřizovat celní proces za mě. Tohle dělám i v ČR a funguje to skvěle. Tady si netroufám jít do toho sám, protože byrokracie bude minimálně 2-3x větší než v ČR.
Zkusím na začátek oslovit 3 firmy, tak třeba tyto : VENTA, LOTRAN, STARTT

Jen pro zajímavost jsem našel kalkulačku na importní clo AUT do Ruska. Auta jsou tu o 30%-50% dražší než v Praze a po spočítání cla Vám dojde proč 🙂

V Pondělí otestujeme spolupráci. Nyní jsou na cestě 2 konteinery do Prahy, ale to je jiná písnička :)…

hawgh, LuCaS

Komentáře