CZ: V Moskvě je hodně bank, ale nevěděl jsem kterou zvolit. Myslel jsem si že to bude lehké ale nebylo. Zůžil jsem svůj výběr na Sberbank a  Raiffeissen bank. Ve Sberbank jsme seděli asi 1,5 hodiny než mi došla trpělivost při vyplňování haldy dokumentů, takže jsme odešli. V dokumentech se ptali na to kolik máme zaměstnanců, proč jsme si vybrali jejich banku, kolik jim platíme apod.

Vybral jsem Raiffeisen Banku pro firemní účet OOO společnosti, ale ještě ho nemáme. Založení účtu trvá 5 dnů.. ( v Sbersbank ještě déle ). Některé papíry musí být ověřené a přeložené ( pas ), některé musí být ověřené ( dokumenty firmy + podpisový vzor ). Podpisový vzor jsem samozřejmě neměl ověřený takže jsme vyplnili co jsme mohli, některé dokumenty si nechali a odešli jsme s tím že zbytek dodáme další den. Ráno jsem šel k notáři kde při ověřování podpisového vzoru po mě chtěli přeloženou kopii pasu ( ten mi už překládali 2x na tom stejném notářství ).  Bohužel si ho nechali v bance – jak jinak :), takže jsem znovu musel zaplatit za kopii.. Pas stojí 1500 RUB apostila, a podpisový vzor – ověření stoji 1600 RUB… mazec :). Přinesl jsem tedy zbytek věcí do banky ( druhá návštěva ). Dnes mi 2x volali z banky a ověřovali si adresu mojí firmy, kde že vlastně je, že se tam přijedou podívat . Nakonec mi řekli že mám donést kopii nájemní smlouvy. Doufám že mi zítra neřeknou že má být ověřená 🙂

Ještě taková třešnička. Pozor, né každá pobočka může otevřít firemní účet. Teda skoro žádná ho neotevře :))) . Navíc platební kartu nedostanete žádnou ! Peníze si můžete vybrat pouze osobně a to na pobočce kde jste založili účet.

ENG: There is many banks at Moscow, but i did not know which one to choose. I thought that selection will be easy, but did not. My two choices was Sberbank or Raiffeissen bank. At Sbersbank we have to fill many documents, and after we spend 1,5 hour at bank, we decided to go away. They have lot of questions why we choosed that bank, how many emploees we have, how much their salary is etc.

I select Raiffeisen bank for open OOO Account, but we still do not have an account. You have to fill many form fields ( only in Russian! ). Some documents must have appostille ( your passport ), some documents must be notarized  ( copy of company documents mostly + Signature template ). We did not have Signature template notarized, so we filled forms and leave bank. Next day morning i went to notary office, and they asked me for appostiled copy of passport. What a surprise, that bank take it from me day before :). So i payied 1500 RUB for another copy and 1600 RUB for notarize singature template. I bring the signature template to the bank (it was 2nd time here). Today they called me from the bank, two times. They asked me, where is really our office adress, and tomorrow i have to bring them rent contract for office. I hope they will not ask for notarized copy :)).

There is photo, how many papers is necessary to open one account 🙂
Tady je příklad toho kolik je potřeba papírů k otevření jednoho účtu.

I have Raiffeisen bank gold card, and there is photo of ATM, when i select „English“ language on screen. That mistake is in my card, we tryied other local RB card.
Mám RB zlatou kartu a tohle mi udělal bankomat, když jsem ho přepnul do Angličtiny. Chyba je pouze v mojí kartě, zkoušeli jsme jinou místní taky RB.

 
Tady je seznam dokumentů které jsou potřeba :
-Анкета на открытие банковского счета
-Анкета потенциального клиента (резидента)
-Заявление с целью идентификации клиента
-Список документов для резидентов
-Памятка по заполнению КОП
-Заявление на открытие счета SME
-Список участников ООО
-Договор банковского счета
-Образец заполнения карточки_тип А
-письмо

LuCaS

 

 

 

Komentáře

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>