Musím se tady v Moskvě hodně snažit, abych co nejdříve mluvil plynně Rusky. Kvůli obchodům, kvůli jednoduššímu životu, abych mohl jednat na úřadech a vyplňovat zde tak populární formuláře a tak dále. Jsem líný jako každý člověk, ale jedna z věcí mi v životě vždy ulehčila učení. Přepněte si prostředí počítače do jazyka který se teprve učíte. Přepněte si mobil, ipad a hrajte hry v tomto jazyku. Na začátku Vás to neuvěřitelně zpomalí, ale budete se učit jako neplavec ve vodě. Prostě si musíte přeložit co jednotlivé tlačítka znamenají a zapamatujete si je velmi rychle. Než jsem odjel do Moskvy, koupil jsem si klávesnici s azbukou. Když jsem se začal učit s učitelkou přes Skye a dostal jsem domácí úkol – napsat něco o sobě, tak mi doslova 5 řádků zabralo 30minut než jsem je napsal :).. Ale když člověk nemá jinou možnost a má operační systém v Ruštině, tak si rozmyslím riskovat a smazat třeba omylem nějakou práci, neuložit jí apod.. takže u ruky slovník a jedeme 🙂

Když jsem začínal s počítačema jako malej kluk, tehdy ještě na věcech jako PP06 🙂 tak to bylo jen v angličtině.. No a hry typu “ Lesuire suit Larry “ což byla v podstatě komunikační adventura jsem za chvíli hrál jako nic.

Za chvíli si neuvědomíte že máte počítač v Angličtině, Němčině apod. a záleží na Vás jestli vydržíte tu nejtěžší věc a to je přepnutí do  jiného prostředí. Věřte mi, že pokud vydržíte, jde to a za chvíli budete mít radost jak pomaličku postupujete kupředu.

LuCaS

Komentáře