Kde založit firmu v USA ?
Rozhodl jsem se pro stát Nevada. Proč ?

Nulové daně z příjmu, Vše jednoduše online ( státní správa, daně atd . ) , nízká byrokracie, zájem státu Nevada na vzniku nových firem.

Vše lze jednoduše řešit přes internet. Na NEVADA’S BUSINESS PORTAL lze firmu i spravovat. Firma byla hotová během 1 dne, také díky IncParadise.net . Mohl jsem si jí založit sám přes Nevadský portál Silverflume ale protože je to první firma, volil jsem rychlejší cestu. o EIN jsem musel nakonec žádat sám a můžu říct, že nastudovat formulář, vyplnit ho správně atd. trvá několik hodin. Já osobně jsem se s tím patlal 2 dny, než jsem vše správně pochopil, poslal a hlavně dostal EIN ( Employer Identification Number ) .

Opět jsem před problémem, co bylo dřív, jestli VEJCE nebo SLEPICE. Někdo po Vás chce něco, co bez druhého ale nejde…
Chci založit účet v bance ( CitiBank ) a chtějí po mě, abych prokázal, že firma funguje. Ale vzhledem k tomu, že pro fungování online businessu je potřeba bankovní účet, jde to ztuha 🙂

Když jsem zakládal Ruskou firmu, v bance ( Sbersbank ) po mě chtěli abych jim řekl, kolik berou zaměstnanci, jaké máme tržby. A Když jsem řekl, že firma je nová chtěli, abych si ty čísla vycucal z prstu :)..

Ale ono se to vždy nějak podaří, stačí pozorně poslouchat, co po Vás chtějí a jakkoliv jim to dodat 🙂
Tzn, musím nyní doložit eshop, kde si mohou klikat. Doslova mi řekli, že mají rádi, když se mohou proklikat někam k objednávce a vyzkoušet si jak eshop funguje. 🙂

Komentáře