No, né tak úplně 🙂 . Popravdě jsem zaparkoval před nákupním centrem a nechal jsem svítít světla. Zároveň asi běžela klimatizace, takže zdechla baterie. Sednu do auta a zkouším startovat.. hmm jen cvakání.. a mě to hned docvaklo taky. Zkusil jsem ještě 3x otočit klíčkem ale vždy jen cvakání. To jsem ale pako :).. Hm super, Pátek odpoledne, 17hodin – to jsem asi pěkně v háji.

Sedím v autě, zvednu telefon, volám na hotline do půjčovny RelayRiders a připravuju se, že jim řeknu že auto nejede, ať mě vysvobodí. Zvedla to slečna a než jsem jí stačil odpovědět na pozdrav, ťuká mi na okénko nějaký chlap.

Hm super, ještě mě chce okrást nějaký pobuda v kšiltovce…říkám si..
Otevřu dveře a chlapík hlásí :

Hey, do you need a jumpstart? ( Potřebuješ nastartovat ? ) 

No jasně, povídám a opakovaně mu děkuju 🙂

Říká ať skočím do auta, že mě vylačí z řady. Sedám za volant, zařadím N a pomáhám vytlačit auto.

Chlapík povídá, chvíli počkej, dojdu si pro auto, parkuju pár řad odtud.

Opět mu děkuju a nevěřím vlastním uším a očím ! Bleskne mi hlavou Česká ostražitost a vzpomenu si na Český Cikány a příběhy se záměrně píchlým kolem a následně okradeným řidičem, když nabídnou pomoc. Okamžitě strkám MacBooka v batohu vedle řidiče pod nohy, aby nebyl vidět.

Ještě vystoupím a koukám kolem jak sůva, aby do mě někdo nenaboural. Přijede bílé staší auto, uvnitř pokérovaný hispánec a hlásí…. Hey, do you need a help ?

No to si děláte fakt srandu! Celý svůj život dělám přesně to co tihle dva chlapíci. Nabízím pomoc kdykoliv jí někdo potřebuje.
Tomu se říká osud a taky strážný anděl..  Díky

Za 5 minut jsem odjížděl, štastný a s úsměvem. Vjel jsem celý vedle na přechod, když měl zelenou ( zde v USA bílou ) jezdec na kole. Mávnul jsem na něj jako že sorry neviděl jsem tě. Usmál se, mávnul jako že no problem a jeli jsme dál…

Ať je to jak je to, tohle se mi v Čechách NIKDY nestalo, že by se na ulici za 3 minuty nabídly 2 lidi s pomocí. Kdykoliv jsem potřeboval pomoct, tak zrovna všichni měli jednání, spali, měli to daleko, nebo prostě cokoliv jinýho.

Když sem tam někomu pomůžete, uvědomte si , že někdy můžete sami pomoc potřebovat. Představte si, že v tom rozbitém autě sedíte vy. Máte vybitý mobil, je Vám zima apod.. Všechno tohle jsem zažil i v Rusku a není to žádná prdel. Každá pomoc je pak jak výhra ve sportce.

Tímto také děkuju VŠEM lidem, kteří mi pomohli když jsem to potřeboval. Vždy si to uvědomuju a Vážím si toho, že mi věnujete svůj životní čas, který je nejcennější co máme.

Komentáře