Las Vegas – ( celková doba ve městě 7 dní ) – LasVegas busem do Anaheim

2.1.2011 Jsme si naplánovali přesun z Las Vegas do Los Angeles. Původně jsme si chtěli půjčit auto již v LV a jet do LA autem. Nakonec jsme se rozhodli z důvodu vysoké ceny auto půjčit až v LA. Našli jsme celkem dobré spojení autobusem, je několik společností se kterými můžete jet. Nejznámější jsou např. GreyHound.com a GotoBus.com . Greyhound stojí od 88 usd na osobu. GotoBus nás vyšel na krásných 30usd za osobu a autobus jezdí 4x denně. Z důvodu obsazených ranních spojů jsme si koupili odjezd ve 22hodin a příjezd byl za 4,5 hodiny, tedy ve 2 ráno. Říkali jsme si že si aspoň na dálnici pospíme a nemusíme řídit. Ještě že tak, protože po cestě řidič oznámil že je InterState zavřená kvůli sněhu a že jsou všude obrovské kolony. Ptal se lidí jestli není lepší vrátit se do LV a jet ráno, což se nikomu nechtělo. Nakonec jsme se posunovali po nějaké dálnici fakt krokem. Obdivuju trpělivost řidiče který ten den měl druhou cestu z Vegas do LA a zpět. Cesta se protáhla natolik, že jsme přijeli v 6 ráno do stanice kdesi v LA. Do Downtownu jsme nechtěli ( to byla poslední stanice ), odtud to bylo asi 40km k našemu booknutému hotelu. Svítalo a již to vypadalo že by mohlo být kolem bezpečno. V zápalu a také z důvodu únavy jsme vzali první tágo které stálo u silnice. Měl jsem v iPhonu navigaci TOMTOM s mapami USA takže jsme případně věděli kam navigovat. Ptali jsme se řidiče jestli nás vezme do Passadeny v Anaheimu. Nerozuměl – byl to tatar 🙂 tedy přesněji nějaký mexičan s yellow Cab taxíkem který silou vůle držel pohromadě. Nakonec z něj vypadlo :

Ou jéééés, Pasadííína…

Na jakou ulici potřebujete? pokračoval mexikánec…
225 Colorado Arcadia/Passadena… povídáme my…
Ou, where is it ? Arcadia or Passadena ?
Hm máme napsanou adresu přesně tak jak jsme jí řekli, takže čert ví J.. no po chvíli dohadování řekl oukej a rozjel se směrem na dálnici…
Po cestě kdy jsem měl v navigaci zadaný Motel 6 na Colorado ave mi vypočítaná cesta souhlasila s tou po které jel taxikář… hm na googlu to ukazovalo 16 km, ale celkem to vypadalo na 30 podle navigace… při ceně 3 usd za kilometr teda nic moc celková cena že J . Každopádně taxikář jel po dálnici a neuhnul na sjezdu z dálnice, tak jak mi ukazovala navigace. Iphone který zrovna dodělával na baterky z posledního (měl asi 9% – protože TomTom neuvěřitelně žere a já neměl travel battery pack kterých mám na prodějně asi tak 100ks J viz www.dumdum.cz)..
Pan buritos se nás dokolečka ptal jaká že to je adresa a také jestli je to teda Passadena nebo Arcadia. Asi po 22x zopakování čísla ulice jsem si ji již kvalitně zapamatoval jako jednu z adres kterou jen tak nezapomenu J. Navigace přepočítala trasu a ukázala nám 45km do cíle – z toho mi moc do smíchu nebylo, a přepočítaval jsem v hlavě, zda-li jsme za ušetřené peníze na autobusu nemohli mít na den cadillac J. Taxikář pokaždé po zopakováni adresy odvětil že oukej jasně přesně ví kde to je… kecal.. věděl leda že mu auto nikdo neukradne protože je to plečka..
Když už jsme objeli obě strany Arcadie a Passadeny tak jsem použil oblíbený trik a zavolal jsem do hotelu. Dal jsem jim taxikáře k telefonu, ale taxikář uměl blbě Anglicky a oni blbě Španělsky.. hm blbý co J… Nakonec to klaplo a přijeli jsme do 225 Colorado Place, Arcadia v Annaheim do Motelu 6 v půl sedmé ráno. Začalo pršet… účet za taxíka byl 66 usd, tak jsme mu dali 60 s tím že je moula a bloudil. Podle informací které jsme dostali, je tato lokalita bezpečná. Hmhm no není nad to si to prozkoumat sám J. První co bylo zajímavé, že si k okénku přišel pro klíč kluk s holkou která neměla boty a vypadali jak z hlaváku. Oukej dostali jsme klíče od horních pokojů ( vždy doporučuju – aspoň máte větší klid ). Vyjdu si zakouřit s klidem že jsme tu, a kolem po parkovišti projelo pomalu auto s černochy kteří řvaly bůh ví co, sem tam nějakej ten madrfakrrrr atd.. To mi na klidu moc nepřidalo.. ješte koukám že za deště kousek od nás jsou dostihy a chudáci tam ještě k tomu jezdí na koních… J… dobrou z kobrou, ráno je taky den… ( Celková doba v Arcadii 2 dny )

Ráno v Passadeně…Super dlabanec..

Vyšli jsme z hotelu směrem k AVISu s tím že se po cestě lehce nasnídáme. Opět nepostradatelná navigace v iPhonu pro orientaci na ulicích. Narazili jsme na Mexickou restauraci PEPPER’s a nikde v dohledu nic jiného.. Já osobně jsem hodně nepříjemnej když mám hlad a ještě dlouho hledám restauraci, to jsem pak na zabití J . Sedli jsme si do útulné restaurace a objednali si pití. Jelikož jsme už zvyklý na Americké snídaně a jídla obecně, objednali jsme si pro jistotu jen jedno jídlo dohromady. Donesli nám jako předkrm na účet podniku Nachos s domácí Mexickou salsou. Áááá číšník nese jídlo, paráda… přinesl asi 6 rozpečených tortil, mísu salátu, mísu mixu buritos, cheddaru, rýže a dalšího mixu všeho možného.. Tak vyndám foťák aby bylo co dát za fotku na blog a radujeme se jak máme velké jídlo. Do toho přinesl číšník ještě mísu masa – to jsme nečekali.. opět by to bylo jídlo pro 4 lidi !… Cena 15usd ..

AVIS a půjčení auta.
Přes kamarádku z Prahy jsme si udělali rezervaci na auto u AVISu. Cena byla na 13 dní 240 usd a celková cena včetně pojištění měla být asi 340usd.
Bohužel jak už to bývá, nakonec nám v Passadeně řekli že v ceně není žádná pojistka, tak jsme připojistili auto na poškození a krádež ( 24usd/den ) a na způsobení škody třetím osobám ( 11usd /den ). No celkem cena 640usd žádná hitparáda.

rada….
U půjčení auta si VŽDY rezervujte ekonomickou třídu (to nejlevnější co mají), většinou totiž tyto auta nejsou na skladě a dostaneta zdarma třídu lepší.
My jsme dostali krásné nové Chevy HHR ( Chevrolet ), mělo najeto 11tis mil, automat samozřejmě. Vešly se nám do něj 2 velké a 2 malé kufry. Sice to byl motor asi 1.6 benzín, ale ani to tolik nežralo. Ujeli jsme pak celkem cca 1500 km.

Ok super, zapínám iPhone s navigací a vyrážíme na obhlídky. První naše cesta vede samozřejmě do Hollywoodu na známý Boulevard s chodníkem slávy.
Nacházíme podzemní parking ale cena je 6usd za hodinu, takže bereme roha a jedeme ven. Na ulici stojí přímo na Hollywood Boulevardu parkování 2 usd na hodinu.. Max parking time je hodina.. zaparkovat se dá v pohodě…

rada….
Parkovací automaty žerou pouze čtvrťáky (25cent), dimy (10cent) a dolary…, některé berou kreditní karty.. Dobrej fígl je pokud někdo odjíží pak si zajet na jeho místo.. může se Vám stát že dotyčné místo je ještě zaplaceno… jako nám, když jsme měli místo na 2 hoďky zdarma J.
ROZHODNĚ NEPARKUJTE bez zaplacení, protože každý parkovací automat ( jsou 2 typy… viz dále ) má blikátko jestli je nakrmený nebo není.. A kolem pořád krouží policie a ihned Vám dají ticket na 60usd.. stalo se nám to také, když jsem nestihl prodloužit parkování.
Ticket si rozhodně nedovolím nezaplatit, mohli by mne totiž zavřít při příští návštěvě USA

[nggallery id=13]

Komentáře

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>