Pracuji už skoro 6 měsíců ja jednom projektu, který si vyžádal už 3měsíce pobytu v Moskvě. Protože je teď ze mě kancelářská myš a startup je v první fázi čistě internetová záležitost, dokáže být práce nudná. Nemám žádné měřítko že něco dělám dobře. Práce není skoro vidět a strašně se to vleče. Někdy mám pocit že jsem ničeho nedosáhnul a nikam se práce nepohnula. Když už jsem znuděný tak se zdravě naštvu a pracuju ještě usilovněji. Někdy pomůže, když se o průběhu projektu někomu svěříte, ukážete ho kamarádům a známým, rodině atd. Právě jsem výsledek 6ti měsíční práce ukázal jednomu kamarádovi z Moskvy. Bylo to na dvou stranách A4 a ještě černobíle. Nečekal jsem žádné uznání a dostalo se mi něco, čemu říkám „turbomotor“. Kamarád ocenil úplně jiné věci než na které jsem poukazoval. Líbilo se mu logo, merchandisingová část, pak jednoduchost, srozumitelnost. Navíc mi pověděl ze svého pohledu, jak vidí podobné projekty a že tohle vypádá naprosto skvěle. Pracuje ve firmě, se kterou se mimojiné potřebuji spojit a ani jsem to nevěděl. Pověděl mi jak podobné projekty fungují a že mají obrovský úspěch. Dodalo mi to takové nadšení, které mi doplňuje baterky pro další dlouhé dny práce. Sebemenší uznání Vás může nakopnout a máte energii jako na začátku projektu.

Konečně za mnou začíná být práce vidět a je to stejné se vším, na čem poctivě a hlavně systematicky každý den pracujete. Dnes bych tu samou věc zvládnul za třetinu času, ale některé části podnikání a projektů se prostě vyvíjí za běhu. Je to lepší než dlouhou dobu pilovat projekt a ztratit tak mnoho času a peněz. Vždy dělějte projekty tak, aby hlavní myšlenka projektu ( startupu ) byla maximálně vidět a bylo to funkční. Ani moc nejde o to, jestli máte nejlepší design a milión funkcí, hlavní je aby byla myšlenka startupu vidět nadevšechny funkce a nablejskané designy.

Dnes jsem si taky krásně zopakoval, jak důležité je neomezit se časem, když potřebujete být kreativní. Po půl hodině práce jsem začal psát email programátorům, že design nezvládnu. Neměl jsem žádný nápad. Email jsem však nedopsal, a zatnul jsem zuby. Za celý den práce ze mě vypadly úplně skvělé návrhy, kterým jsem sám nemohl uvěřit. Nemám zrovna cit a tréning pro grafiku ( i když jsem pracoval v grafickém a taky animačním studiu ) , ale chybí mi cit pro sladění správných barev.
Nakonec je to paráda, pochlubit se tím zatím nechci, jelikož projekt je ještě tajný.

LuCaS

Komentáře